Kategoria "C" "C+E" automat

Kategoria "C" "C+E" automat

UWAGA !! NOWOŚĆ W OFERCIE KAT.C,C+E – NA AUTOMACIE

KURS PRAWA JAZDY KATEGORIA C,C+E  NOWYM SAMOCHODEM CIĘŻAROWY MAN TGL 12.250  W AUTOMACIE ,NAUKA I EGZAMIN NASZYM SAMOCHODEM, ŁATWIEJSZE ZDAWANIE I PO ZDANYM EGZAMINIE NA AUTOMACIE NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ , MOŻNA JEŹDZIĆ RÓWNIEZ MANUALEM. BARDZO WAŻNĄ INFORMACJĄ JEST TO, ŻE FIRMY TRANSPORTOWE CAŁKOWICIE ODCHODZA OD SAMOCHODÓW Z MANUALNA SKRZYNIĄ BIEGÓW.

Obecnie produkowane pojazdy ciężarowe w  większości są pojazdami wyposażonymi w półautomatyczne lub w pełni zautomatyzowane skrzynie biegów.
Wszystkie te konstrukcje posiadają możliwość wyboru biegów przez kierowcę, ale bez konieczności wciskania sprzęgła. Dlatego też zakup nowych pojazdów do szkolenia czy egzaminowania kandydatów na kierowców kategorii C i C+E wyposażonych w ręczną skrzynię biegów jest, z punktu widzenia technicznego oraz z punktu widzenia przydatności w późniejszym kierowaniu pojazdem niezasadny i ekonomicznie nieuzasadniony. Postęp techniki w tym zakresie jednoznacznie zmierza do wyeliminowania z rynku pojazdów ciężarowych i autobusów pojazdów wyposażonych w ręczne skrzynie biegów.

Zalety skrzyń automatycznych:
• Brak konieczności częstego operowania dźwignią zamiany biegów – wydaje się, że jest to najczęstszy i najważniejszy argument zwolenników automatów. Ułatwia prowadzenie pojazdu, gdyż kierowca w czasie jazdy nie musi koncentrować się na zmianie pozycji drążka.
• Brak pedału sprzęgła - w związku z tym, że bieg wybierany jest automatycznie, samochody wyposażone w taką skrzynię biegów nie posiadają sprzęgła. Do prowadzenia samochodu używa się zatem tylko prawej nogi, która obsługuje zarówno pedał gazu jak i hamulec.
• Zwiększona koncentracja kierowcy w czasie jazdy – częsta zmiana biegów może być uciążliwa i rozpraszać uwagę. Automatyczna skrzynia biegów przydaje się przede wszystkim „świeżym kierowcom”, którym nie weszła jeszcze w krew zmiana pozycji drążka w czasie jazdy.
• Brak szarpnięć przy zmianie biegów – kolejny argument, który przemawia na korzyść początkujących kierowców, którym robienie tzw. kangurka zdarza się stosunkowo często.
• Łatwiejsze ruszanie pod górkę – automatyczna skrzynia biegów ma tę właściwość, że auto puszczone z hamulca powoli toczy się do przodu. Zatem stojąc na wzniesieniu, nie trzeba zaciągać hamulca ręcznego, auto nie cofa się. Nie ma tez ryzyka, że zgaśnie silnik bądź auto stoczy się na samochód stojący z tyłu.
• Nie ma możliwości „zaduszenia” silnika.
• Komfort poruszania się po mieście  oraz  uciążliwych korkach .

 

close

Zarejestruj się, aby pozostać w kontakcie!

Możesz jako pierwszy otrzymać informację o naszych specjalnych ofertach i promocjach.

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności oraz Warunkami korzystania ze strony
Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z listy e-mailowej.

Ośrodek Szkolenia Kierowców Kamiński, Al. Legionów 135 "D", 18-400 Łomża, woj. podlaskie, NIP: 7180050887, E-mail: biuro@osk-kaminski.pl


TEL. 86 218 09 27