PONAD 30 LETNIE DOŚWIADCZENIE W SZKOLENIU
NAJLEPSZA ZDAWALNOŚĆ W ŁOMŻY

PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ

Nowa procedura kursu prawa jazdy

Od 19 stycznia 2013 roku rozpoczyna obowiązywać część Ustawy o kierujących, która zasadniczo zmienia procedurę kursu prawa jazdy każdej kategorii. Poniżej prezentujemy krótką ściągawkę tego co, gdzie i jak załatwić aby zapisać się na kurs prawa jazdy i dotrzeć do egzaminu państwowego w WORD.

Podejmujesz decyzję o tym, że chcesz uzyskać prawo jazdy dowolnej kategorii. O tym która kategoria jest dla Ciebie możesz przeczytać tutaj.

Udajesz się do lekarza uprawnionego do badania kierowców celem uzyskania zaświadczenia. Zaświadczenie będzie Ci potrzebne już przed rozpoczęciem kursu, w wydziale komunikacji.

Badania lekarskie w OSK Kamiński – środa godz. 16.30 ZAPRASZAMY!!!

Wykonujesz standardową fotografię jak do prawa jazdy prostego profilu twarzy o wymiarach 35x45 mm.

Udajesz się do właściwego wydziału komunikacji. Musisz wybrać wydział komunikacji właściwy ze względu na miejsce stałego zameldowania.

W wydziale komunikacji wypełniasz wniosek o wydanie prawa jazdy, załączasz zaświadczenie lekarskie oraz fotografię. Urzędnik sprawdza czy nie występują przeszkody w ubieganiu się o prawo jazdy (np. zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd) i jeżeli przeszkód nie ma wydaje osobie zainteresowanej PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ – kod do systemu teleinformatycznego do którego dostęp mają urząd, legalnie działające OSK i WORD.

Z wydanym PROFILEM PKK udajesz się do wybranego OSK (zapraszamy do OSK Kamiński) i rozpoczynasz kurs prawa jazdy wybranej przez siebie kategorii.

OSK na podstawie wydanego Tobie PROFILU – kodu rejestruje Cię jako swojego kursanta.

UWAGA! Wybierają OSK wybierz taki, który ma m.in. funkcjonujące biuro gdzie w razie potrzeby możesz załatwić różne formalności. Dobrze też wybrać szkołę nauki jazdy, która nie zniknie w czasie trwania Twojego kursu (czyli większe, istniejące od kilku lat OSK są z reguły bardziej wiarygodne). Pamiętaj, że nie ma możliwości zmiany OSK w którym odbywasz kurs do czasu aż dotychczasowy OSK nie zwróci Twojego PROFILU PKK do systemu urzędu. Jeżeli źle trafisz możesz mieć duży problem z uzyskaniem prawa jazdy. PROFIL PKK wydaje się tylko jeden raz do jednej kategorii prawa jazdy.

Rozpoczynasz kurs prawa jazdy i odbywasz zajęcia teoretyczne. Wybierz szkołę, która rzeczywiście prowadzi zajęcia, gdyż kończy się era testów wyuczonych na pamięć. Teraz najważniejsze jest aby przystępując do egzaminu w WORD znać zasady prawa o ruchu drogowym – to pozwoli udzielić odpowiedzi na pytania testowe generowane w czasie rzeczywistym. Może ich być nieskończenie wiele, tak samo jak nieskończenie wiele jest sytuacji na drodze podczas jazdy. Dobrze poprowadzona część teoretyczna daje gwarancję sukcesu na egzaminie teoretycznym.

UWAGA! Zgodnie z nowymi przepisami OSK ma obowiązek zgłaszać w systemie informatycznym wszystkie zajęcia w których bierzesz udział. Urzędnicy mają możliwość skontrolowania , czy ktoś rzeczywiście bierze udział w zajęciach.

Po zakończeniu części teoretycznej rozpoczynasz szkolenie praktyczne i po jego zakończeniu obowiązkowo przystępujesz do egzaminu wewnętrznego.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu wewnętrznego OSK aktualizuje PROFIL PKK i przesyła informację do WORD, a ty możesz udać się do WORD i zapisać na egzamin Państwowy.

 

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG!!!

close

Zarejestruj się, aby pozostać w kontakcie!

Możesz jako pierwszy otrzymać informację o naszych specjalnych ofertach i promocjach.

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności oraz Warunkami korzystania ze strony
Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z listy e-mailowej.

Ośrodek Szkolenia Kierowców Kamiński, Al. Legionów 135 "D", 18-400 Łomża, woj. podlaskie, NIP: 7180050887, E-mail: biuro@osk-kaminski.pl


TEL. 86 218 09 27